👈 فروشگاه فایل 👉

دانلود کتاب طیف سنجی رزونانس مغناطیس هسته (NMR) لامبرت)زبان اصلی)

ارتباط با ما

... دانلود ...

دانلود کتاب طیف سنجی رزونانس مغناطیس هسته (NMR) لامبرت)زبان اصلی)

این کتاب دارای 358 صفحه و به فرمت pdf می باشد

تشدید مغناطیسی هسته‌ای به انگلیسی: (Nuclear magnetic Resonance) یک پدیدهٔ فیزیکی بر اساس مکانیک کوانتمی است. در حضور یک میدان مغناطیسی قوی، انرژی هسته‌های عناصر مشخصی به علت خواص مغناطیسی این ذرات به دو یا چند تراز کوانتیده شکافته می‌شوند. الکترون‌ها نیز به طریقی مشابه هسته عمل می‌کنند. انتقالات میان ترازهای انرژی القاشدهٔ مغناطیسی حاصل می‌تواند با جذب تابش الکترومغناطیسی با بسامد مناسب انجام شود. درست شبیه انتقالات الکترونی که با جذب تابش فرابنفش یا مرئی صورت می‌پذیرد. اختلاف انرژی بین ترازهای کوانتومی مغناطیسی برای هسته‌های اتمی به مقداری است که با تابش در گستره‌ای از ۰٫۱ تا ۱۰۰MHz مطابقت دارد. طیف‌بینی NMR هم به منظور کارهای کمّی و هم به منظور شناسایی کیفی مولکول‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. هر چند که قدرت اصلی این دستگاه در شناسایی کیفی ترکیبات آلی و زیستی بسیار پیچیده‌است.

در حالت عادی اختلاف انرژی بین ترازهای اسپین هسته صفر است، اما زمانی که اتم‌ها در حضور میدان مغناطیسی قرار میگیرد بر اساس خصوصیت Zeeman حالت تبهگن سیستم کاهش پیدا می کند.با نا پدید شدن میدان اتم تشدید کرده و تابش‌های را از خود نشان می دهد که به آن تشدید مغناطیس هسته می گویند.

اجزای مهم یک طیف‌سنج NMR عبارت است از:

1. مغناطیس

2. پیمایش میدان مغناطیسی: یک جفت سیم‌پیچ به صورت موازی با سطوح مغناطیسی، که تناوب میدان اعمال شده در یک گسترهٔ کوچک را امکان‌پذیر می‌سازد.

3. منبع موج رادیویی

4. آشکارساز

👇محصولات تصادفی👇

کد متلب الگوریتم جستجوی هارمونی کتاب دبیر English Plus Level 3 Teachers Book شیپ فایل زمین لغزش های استان ایلام پروژه دستگاه های هابینگ شیپ فایل محدوده سیاسی شهرستان بانه (واقع در استان کردستان)