👈 فروشگاه فایل 👉

بررسي روابط دو جانبه ايران و پاكستان (2005-1739

ارتباط با ما

... دانلود ...

بررسي روابط دو جانبه ايران و پاكستان (2005-1739

فهرست مطالب

عنوان صفحه

پيشگفتار 1

فصل اول (كليات)

طرح مسئله 2

اهداف تحقيق 4

اهميت تحقيق 4

سوال اصلي 5

سوالات فرعي 5

فرضيات تحقيق 5

متغيرها و مفاهيم عملياتي 6

روش تحقيق 6

مشكلات و موانع تحقيق 6

سازماندهي تحقيق 7

فصل دوم: خصوصيات كشور پاكستان 8

پيدايي پاكستان 9

فصل دوم: جغرافياي طبيعي و اوضاع اقليمي 9

جغرافياي انساني 10

عنوان صفحه

دين و مذهب رسمي 11

شيعيان پاكستان 11

حكومت 12

اقتصاد 12

ويژگي‌هاي ارتباطي 18

مناسبات اقتصادي جمهوري اسلامي ايران با كشور پاكستان 19

فصل سوم - تاريخچه روابط ايران و پاكستان 21

روابط ايران و پاكستان قبل از استقلال (1947-1739) 22

روابط ايران و پاكستان پس از استقلال (1971- 1947) 23

روابط ايران و پاكستان (1979-1971) 26

روابط ايران و پاكستان پس از پيروزي انقلاب اسلامي ايران تا به امروز

(2005-1979) 32

روابط استراتژيك جمهوري اسلامي ايران و پاكستان 33

نتيجه گيري 40

ضمائم 47

منابع و ماخذ 94

پيشگفتار:

يكي از مسائل مهمي كه از نيمه دوم قرن بيستم و به دنبال ظهور كشورهاي تازه استقلال يافته جهان سوم در عرصه روابط بين الملل توجه بسياري از دولتمردان و انديشمندان سياسي را به خود جلب نموده است، شناخت پتانسيل‌ها و ظرفيت‌هاي بالقوه و بالفعل اين كشورها در جهت برقراري بالاترين سطح روابط سياسي، اقتصادي و فرهنگي با آنهاست. از آنجايي كه كشورهاي جهان سوم سالها تحت سيطره استعمار و استبداد بوده‌اند، لذا غالبا نتوانسته‌اند در ساختارهاي سياسي ، اقتصادي و فرهنگي خود تحولي ايجاد نمايند. كشور پاكستان نيز همانند ايران از اين قاعده مستثني نمي‌باشد. با عنايت به اين موضوع ما نيز در اين پژوهش سعي نموده‌ايم ضمن ارائه تصويري از اشتراكات مذهبي- سياسي و فرهنگي فيمابين، به بررسي روابط دو جانبه از گذشته تا امروز پرداخته و با ذكر منابع موجود ارتقاي همكاري‌هاي منطقه‌اي و بين المللي بر راهكارهاي توسعه روابط در جهت تامين منافع ملي ايران بپردازيم. در مجموع مي‌توان گفت كه هدف اصلي در اين تحقيق آن است كه نشان مي‌دهد اهميت روابطي همه جانبه و مستحكم با همسايه شرقي كشورمان مي‌تواند گره گشاي بسياري از مسائل امروز منطقه خاور ميانه و شبه قاره هند باشد. ضمن اينكه سود آوري عظيم اقتصادي نيز براي ايران در پي خواهد داشت.

در خاتمه لازم است از زحمات كليه اساتيدي كه درزمان تحصيل در دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقيقات به اينجانب مطالب فراواني را آموختند، به ويژه جناب ‌آقاي دكتر حميد احمدي كه از مقالات و تأليفات ايشان و مباحث كلاس‌هاي درسشان بهره فراواني بردم تشكر و قدردراني نمايم.

سعيد رضا واسعي

آذر 1384

👇محصولات تصادفی👇

بررسی موضوع مصادره اموال غير منقول خویشتن پنداری (خودپنداره، خودپنداري) Self Concept کارآموزی ایران خودرو تحقیق موتورهاي جستجو گر اينترنت و طبقه بندي و ساختار موتورهاي جستجو امتحان نهایی خواص فیزیکی و مکانیکی چوب سوم هنرستان به همراه پاسخنامه شهریور 93