👈 فروشگاه فایل 👉

بررسی مفاهيم شبكه هاي Bluetooth

ارتباط با ما

... دانلود ...

بررسی مفاهيم شبكه هاي Bluetooth

Bluetooth بلوتوث (Bluetooth) - شبكه هاي بي سيم صنعتي (Wireless)

صنعت IT در جهان از سال ۲۰۰۰ به بعد تحولات بسيارى را به خود ديده است. هر روزه مردم با يك تكنولوژى جديد روبه رو مى شوند و دنياى پيچيده و پيشرفته امروزى مردم را وادار به حركت مى كند. اما سرعت اين حركت به قدرى زياد است كه حتى متخصصين IT را هم به تعجب واداشته است. با ايجاد هر تكنولوژى مردم مشتاق شده تا با آن آشنا شوند ولى بلافاصله تكنولوژى پيشرفته ديگرى متولد مى شود. يكى از اين تكنولوژى ها، Bluetooth است كه به ارتباط بى سيم با برد كوتاه مربوط مى شود. تكنولوژي Bluetooth استانداردي است كه ارتباط بي سيم در فواصل كوتاه را براي گسترة وسيعي از ابزارها شامل كامپيوترهاي روميزي، Laptop، PDA، موبايل، دوربين ديجيتال، چاپگر، صفحه كليد و حتي موس را ممكن مي سازد. بيش از 250 ميليون ابزار Bluetooth در حال حاضر در دنيا استفاده مي شود و پيش بيني مي شود تا دو سال آينده اين تعداد به بيش از يك بيليون افزايش يابد.

اين تكنولوژى در تمام قطعات، وسائل الكترونيكى و ارتباطى كاربرد دارد و استفاده از آن تنها به شبكه ها و اينترنت مربوط نمى شود، به طورى كه امروزه حتى موس و كى بورد Bluetooth هم به بازار آمده است. اكثر كارشناسان و متخصصين كامپيوتر و شبكه اعتقاد دارند كه از سال۲۰۰۴ پيشرفت هر چه بيشتر اين تكنولوژى خواهد بود. فرض كنيد در منزلتان از تكنولوژى Bluetooth استفاده مى كنيد و در حال چك كردن E-mailهاى خود از طريق تلفن همراه هستيد، در همان حال نامه اى از دوست خود دريافت مى كنيد. شما هم نامه او را از طريق Bluetooth به پرينتر كه به اين سيستم مجهز است ارسال كرده و يك پرينت از آن تهيه مى كنيد. در همين زمان تلويزيون هم مشغول پخش برنامه اى است كه بلافاصله تصوير را به مانيتور انتقال داده و توسط CD-Writer كه به تكنولوژى Bluetooth مجهز است تصاوير را روى CD ذخيره مى كند. اينها تنها برخى از موارد استفاده تكنولوژى Bluetooth در زندگى امروز است.

تجهيزات مجهز به اين تكنولوژى در كنار هم شبكه اى خانگى به نامPAN (Personal Area Network) را ايجاد مى كنند.

فهرست :

بلوتوث (Bluetooth)

دندان آبي يا Bluetoothاز كجا آمد

اين دندان آبيBluetooth يعني چه

فن آوري دندان آبي Bluetooth در حال حاضر

از امواج راديويى تا فن آوري دندان آبي Bluetoot

فن آوري دندان آبي Bluetooth امواج بردكوتاه

Bluetooth يا فن آوري دندان آبي در جهان امروز

استاندارد Bluetooth:

تكنولوژى مادون قرمز در مقابل دندان آبي

قيمت ارزان فن آوري دندان آبي Bluetooth

سرعت انتقال اطلاعات در دندان آبي Bluetooth

Bluetooth و سيستم تداخل امواج

Wi-Fiچيست

معماري بلوتوث

مزاياي استاندارد Bluetooth

مشخصات امنيتي Bluetooth

كاربردهاي بلوتوث

چگونه ابزارهاي Bluetooth را شبكه كنيم

پشته پروتكلي بلوتوث

لايه راديوئي در بلوتوث

لايه باند پايه در بلوتوث

لايه L2CAP در بلوتوث

ساختار فرم در بلوتوث

يك شبكه Personal Area Network(PAN)

Operating Band

محدودة ابزارهاي Bluetooth

مراجع

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت منشور گردشگری (توریسم) گزارش کارآموزی مخابرات خوزستان معماری سرویس گرا و ارائه روشی برای طراحی مبتنی بر سرویس تاثیر حمله مغول و تاتار درزمینه های فکری و فرهنگی بررسي شيوع اختلالهاي رواني در جانبازان