👈 فروشگاه فایل 👉

بررسی پيرامون مودم

ارتباط با ما

... دانلود ...

بررسی پيرامون مودم

مقدمه

با توجه به گسترش روزافزون كاربرد رايانه در ايران و انجام تعمير و مونتاژ آن توسط كاربران حرفه‌اي و فروشندگان رايانه نياز به وجود مرجعي احساس مي‌شد كه با آن بتوان از اطلاعات موجود در بازار خريد و فروش آگاه شد قطعات رايانه‌اي را براساس راهنمايي‌هاي آن انتخاب و خريداري كرده و به مونتاژ و نصب قطعات رايانه‌‌اي پرداخت ادوات و قطعات تلفني را از اصل تشخيص داده و در صورت نياز به تعمير عمل عيب‌يابي و تشخيص عيب را بدون نياز به تعميركار و متخصص انجام داد و …

بر اين اساس، اين كتاب با خصوصيات زير به آموزش جنبه‌هاي عملي و كاربردي سخت‌افزار مي‌پردازد:

1- جامع و كاربردي است زيرا تمام نيازهاي كابران رايانه‌هاي شخصي را با پرهيز از مباحث پيچيده نظري و غيركاربردي توضيح مي‌دهد بطوري كه دانشجويان رشته رايانه دانشگاهها مي‌توانند از آن بعنوان درس عملي سخت‌افزار و آشنايي با بازار كار استفاده كنند؛

2- به آموزش چگونگي خريد، عيب‌يابي، مونتاژ، ارتقاء و نصب و نگهداري رايانه و هر يك از اداوات مورد استفاده در رايانه مي‌پردازد؛

3- داراي آخرين اطلاعات كاربردي مربوط به ادوات و قطعات رايانه‌اي مي‌باشد؛

4- داراي نگارشي ساده و محاوره‌اي است كه با آن مي‌توان با اصطلاحات فني، غيرفني، و تجاري موجود در بازار آشنا شد؛

5- داراي راهنماي خريد است كه بتوان با آن براحتي به خريد رايانه ادوات و قطعات رايانه‌اي پرداخت قطعات اصلي را از تقلبي تشخيص داد.

با توجه به اين خصوصيات اين كتاب در سه جلد مستقل از يكديگر بصورت زير تنظيم شده است كه هر كدام از آنها به صورت جداگانه و مستقل قابل استفاده هستند:

1- جلد اول شامل حافظه اصلي، حافظه نهان( كاشه) بايوس و برنامه پيكره‌بندي رايانه( ست‌آپ)، پردازنده و كمك پردازنده است،

2- جلد دوم شامل مادربرد و مونتاژ رايانه كارت‌هاي گرافيكي و نمايشگر صدا و كارت صوتي، ميكروفون و بلندگو، ادوات بازي( جوي‌استيك،گيم‌پد) فكس مودم، پيكربندي شبكه وكارت‌هاي شبكه به همراه كابل لينك، جعبه رايانه، منبع تغذيه، يوپي‌اس، اس‌پي‌اس و شوك‌گير است؛

3- جلد سوم شامل هاردديسك و ادوات اسكازي، فلاپي درايو و درايوهاي زيپ، درايوهاي اس 120 و …، سي‌دي درايو و سي‌دي نويس، دي‌وي‌دي و دي‌وي‌دي نويس، اكسنر، ردياب( تراك بال) چاپگر، صفحه كليد و ماوس است.

در پايان از كليه كساني كه مرا در اين راه ياري داده‌اند بخصوص خانم‌ها مرجان چليپا و زهرا صارمي‌راد و آقايان سعيد و حميد اسحق‌بيگي و همچنين آقايان وحيد و بابك و رامين صارمي‌راد تشكر و قدرداني مي‌كنم.

مودم

اطلاعات عمومي

داده‌هاي رايانه به صورتي رقمي( ديجيتال)1 بوده كه با ارقام 0 تا 10 نشان داده مي‌‌شوند. اين نوع داده‌ها در خطوط تلفن قابل انتقال نيستند. بنابراين براي انتقال داده‌هاي رايانه‌اي نياز به يك مبدل مي‌باشد كه داده‌هاي رقمي را به امواج قياسي( آنالوگ)2 تبديل مي‌كند. مبدل داده‌هاي رقمي به امواج قياسي مودم 3 نام دارد كه داده‌ها را از رايانه دريافت كرده و به امواج صوتي كه شبيه صداي انساني است تبديل مي‌كند. اين امواج صوتي در خط‌هاي تلفن، قابل انتقال بوده و مي‌توان به مودم و رايانه ديگري كه در نقطه دورتر قرار دارد ارسال گردد. در رايانه گيرنده مودم عمل عكس را انجام داده، و امواج صوتي را كه حاوي اطلاعات هستند را به شكل داده‌هاي رقمي تبديل كرده و به رايانه انتقال مي‌دهد بنابراين مي‌توان گفت براي رايانه مودم مثل دستگاه تلفن براي انسان است براي همين هم كلمه مودم از تركيب واژه‌هاي زير ساخته شده است:

1)Modulator

2)Demodulator

يك مودم داراي قسمتهاي زير است:

1- منبع تغذيه،كه ولتاژ متناوب برق شهر را به ولتاژ مستقيم( دي‌سي)4 مورد نياز مدارهاي مودم تبديل مي‌كند.

2- تراشه‌ مودم 5 ، كه تبديل دو طرفه سيگنال صوتي رقمي و سيگنالهاي پيوسته قياسي را به عهده دارد. بدون اين تراشه‌ها مودم نيازمند هزارات ترانزيستور و قطعه الكترونيكي ديگر براي انجام اين وظيفه پيچيده است.

3- پردازنده مودم، كه قلب مودم را تشيكل مي‌دهد و نقريباً كليه قسمتهاي مودم را كنترل مي‌كند. عمليات تراكم داده‌ها و آشكار سازي خطا را مطابق پيمان6 وضع شده از سوي» كميته بين‌المللي مشاوره تلفن و تلگراف«7 اجرا مي‌نمايد.

4- بخش رقمي مودم از واسطه خط مشترك8 كه به شبكه تلفن وصل مي‌شود شروع مي‌شود مدار حافظه اين بخش مودم را درمقابل جرقه‌هاي الكتريكي و اضافه بار محافظت مي‌كند.

5- واسط» آراس- 232 سي«9 مودم را به ترمينال يا رايانه ميزبان وصل مي‌كند.

👇محصولات تصادفی👇

دانلود طرح توجیهی توليد كاشی كف ارزشیابی کیفی و بازخوردهای یادگیری - یاددهی تحقيق کابل های شبکه تحقيق پنیر پروسس و جانشینها یا محصولات پنیری بدلی تحقيق معرفي و مشخصات كلي عناصر شيميايي