👈 فروشگاه فایل 👉

مقاله روح و قدرت آن

ارتباط با ما

... دانلود ...

مقاله روح و قدرت آن

عنوان: روح و قدرت آن

قالب: Word

تعداد صفحات: 36

مقدمه

مسأله روح، از قديمي ترين زمان ها و شايد از پيدايش انسان، توجه آدمي را به خود مشغول داشته با مطالعاتي كه در آثار اقوام بدوي به عمل آمده از روي تصاويري كه در غارها به جاي گذاشـته اند و از طرز تدفـين امـوات آنها، چنين برمي آيد كه اقوام مختلف ولو آنكه وحشي بوده اند به چيزي پس از مرگ عقيده داشته اند و كم و بيش براي انساني كه مي مرده روح يا چيزي شبيه به آن قائل بوده اند.

به هر نسبت كه انسان پيشرفت كرده، اين عقيده راسخ تر شده و روح و معاد، بيش از پيش مورد توجه قرار گرفته. در آثار ظهور بشر، طبعاً انديشه درباره روح يا چيزي از اين قبيل، در ذهن انسان راه يافته، چون وقتي يك آدم، هم نوعش را مي ديد كه ناگهان بي علت و يا به علتي خشك و سرد به زمين افتاده خواه از خود مي پرسيد چرا اين فرد به اين صورت درآمد؟ او هم اكنون چه فرقي با من دارد؟ و همين فرق –بين زنده و مرده- او را به اين اصل هدايت مي كرده: كه چيزي وجود داشته و اينك از آن مرده گرفته شده و در نتيجه از همان اوايل اين «چيز» به هر نام ناميده شود او را به انديشه هاي دور و درازي فرو برده ... بعدها در اين خصوص جواب هائي به ذهنش رسيده كه هنوز هم مي رسد.

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت دکوراسیون داخلی به سبک کشورهای مختلف جهان پاورپوینت تحلیل مجتمع مسکونی(نمونه های خارجی) پاورپوینت-آسانسور و پله برقی و اصول طراحی آنها- در 40 اسلاید-powerpoin-ppt پاورپوینت بررسی اشکالات اجرایی ساختمانهاي بتنی دانلود تحقیق در مورد محمد علي فروغي