👈 فروشگاه فایل 👉

سنت‏ های الهی و سنت ‏های بشری

ارتباط با ما

... دانلود ...

سنت‏ های الهی و سنت ‏های بشری

دانلود مقاله سنت‏ های الهی و سنت ‏های بشری

این فایل در قالب Word قابل ویرایش، آماده پرینت و ارائه به عنوان پروژه پایانی می باشد

قالب: Word

تعداد صفحات: 37

توضیحات:

انسان‏ ها در زندگی اجتماعی و فردی خود، قوانین و مقرراتی را وضع می‏ کنند که سنن اجتماعی، قومی و یا ملی نامیده می‏ شود آداب و رسوم خاص هر قوم و ملّت، سنّت ویژه آن‏ هاست. هم‏چنین قوانین بین المللی که در سطح گسترده ‏ای، به ‏وسیله کشورها و سازمان‏ های جهانی وضع می ‏شود، نوعی سنن و آداب اجتماعی هستند، مانند احترام به حسن هم‏جواری، دخالت نکردن در امور داخلی کشورها و ... ولی این سنن با سنّت‏ های الهی از دو نظر فرق دارند:

الف) در کلیّت، ثبات و راه کارها و فرایند حاکم بر چگونگی وضع آن ‏ها؛

ب) در غایت و هدف.

سنّت‏ های الهی قابل تغییر و تبدیل نیستند و ثبات و دوام دارند، به گونه‏ ای که آیه شریفه «و لن تجد لسنةِ اللّه‏ تبدیلاً؛ و سنّت خدای متعال را دگرگون نخواهی یافت» به آن تصریح دارد، ولی در مقررات و سنت‏ هایی که به دست انسان ایجاد می ‏شوند، ثبات و دوام کمتری به چشم می‏ خورد و همواره در حال دگرگونی و تغییرند. علل عمده تغییر، دگرگونی و بی‏ ثباتی در قوانین بشری را می ‏توان چنین برشمرد:

الف) جهالت: ناآگاهی و جهل انسان‏ها و مکاتب بشری به همه نیازهای مادی و معنوی انسان و زوایای حیات آدمی، باعث شده است که انسان‏ ها توانایی ایجاد قوانین دقیق، بی ‏عیب و جامع را نداشته باشند؛ زیرا مکتب‏ های بشری از تبیین همه ابعاد انسان عاجزند و تنها برخی از زوایای وجود او را مورد توجه قرار داده ‏اند.

👇محصولات تصادفی👇

سوالات عمومی دستگاه های اجرایی خرداد 94 به همراه پاسخنامه تحقیق در مورد ويتگنشتاين محاسبات ابری نقشه ی جهت شیب شهرستان فریدن نقشه ی جهت شیب شهرستان ارومیه